Oferujemy kleje jedno oraz dwuskładnikowe wykazujące bardzo wysoką przyczepność do szkła, aluminium, PCV i drewna. Przeznaczone są do wklejania pakietów szkła w profile okienne w celu podwyższenia sztywności pakietu rama – szyba. Kleje silikonowe wykazują całkowitą odporność na promieniowanie UV oraz na trudne warunki atmosferyczne.


Technologia wklejanej szyby wywodzi się z przemysłu samochodowego, gdzie już od wielu lat szyby są wklejane w karoserię. Stosowana w produkcji okien metoda wklejania szyb powoduje, że to właśnie szyba staje się najbardziej stabilnym elementem utrzymującym profil skrzydła, a wytrzymałość profili przestaje odgrywać zasadniczą rolę w stabilizacji geometrii okna.
Dzięki elastycznej spoinie klejowej szyba nie jest poddawana punktowym naprężeniom, a wszelkie obciążenia statyczne są przekazywane równomiernie na całą jej powierzchnię. Zmniejsza to ryzyko pękania szyb zespolonych na etapie produkcji, podczas transportu, montażu oraz eksploatacji.
Stałe połączenie szyby i skrzydła na całym obwodzie sprawia, że jest ona odporniejsza na włamanie z powodu braku możliwości wypchnięcia szyby z ramy okna.